Co je nového?

2.4.2023 | Apríl na vsi | 9.4.2023 | Velikonoce na Vysočině

„Tím pádem se mu spustila rýma.“ Platilo to doslova. Maty oslaví za 4 dny 9 měsíců. Je to náš malý vozembouch. 10 dní ho trápila rýma, kterou si přinesl z plavání. Heslo „Matyáši žbluňk“ chudáka straší i ze spaní. Když mu ve vodě heslo řekneme, měl by zavřít oči a zvládnout ponor. To jsem na něj zvědavá. Zatím vnímá vodu jako nutné zlo. Výraz v ní má úplně stejný jako u doktorky.

Blog zanedbávám. Přispívám jednou za čtvrt roku. Dokonce jsem i váhala, zda zaplatit webhosting na další rok. 1 800 Kč odesláno. Mám blog ráda. Poslední cestovatelský příspěvek je z Velikonoc loňského roku. 🤦

Letošní Velikonoce je hnusně a prší. Matyáš i Pavlík mají rýmu (Matyáš zase). Přesto jsme si užili 3 sváteční dny u Pavlovo rodičů. Matyáš dostal stromek moruši. Dole najdeš fotku ze slavnostního sázení v indiánském duchu. 🥁🌱

V květnu se chystáme na polskou stranu Krkonoš. Hurá! 3 noci ve Sklářské Porubě. V plánu je článek. Inspirací mi je nově objevený blog krauzovinacestach.cz. 💯

Pracovně? Přátelé, odškrtávám úkol z novoročního to-do listu. Pracuji jako námezdní přidavač v domovské Škoda Group. Předělávám manuál k našemu ATS. Práce na tři měsíce do konce května. Baví mě to. Jen čas mi schází. Velké téma je jeho organizace.

A hlavně! Hlavně si užij zbytek Velikonoc. ☺️🌸

31.12.2022 | Meziroční zamyšlení | Plány pro rok 2023

Jsem naučená si život rozdělovat na pracovní a osobní. Pracovní rok 2022 byl roztříštěný. Shrnutí najdeš na LinkedIn profilu. Jsou v něm i doporučení na super sarkastické knihy o mateřství Jsem máma a Nasraná máma. To jsem se u kojení zasmála. Až Mates chvilkama neudržel v puse bradavku, natož celý prsní dvorec (omlouvám se za mama výrazy a ne, nejsou to sprostá slova). Tušíš správně, že work life balance je ta tam. Život je naplněn Matýskem a sem tam do něj vstupuje práce a koníčky.

Je těžké vyjádřit pocity, které se pojí s přechodem na život s dítětem. Moc hezky to vystihla posluchačka Jana Emlerová v povídce Matky, do pozoru! v pořadu Omeletky Haliny Pavlovské (stopáž 10:49). Ten jsme poslouchali s Pavlíkem, když jsme jeli k našim s měsíčním Matyáškem. Vím to, protože jsem poprvé řídila s miminek ve vajíčku (mimochodem nechápu, proč se autosedačce, která je těžká a robustní, říká tak křehce). Zamyšlení maminky LÉKAŘKY. Léta studujete, dřete se, budujete kariéru, aby z vás ze dne na den byla MÁMA. Ocitnete se na začátku. Bez zkušeností. V jiné sociální skupině. S jiným denním i nočním režimem.

Ráda bych sepsala příspěvek o tom, jak jsem si mateřství představovala a jaké skutečně je. A možná se i dočkáme, protože mám nový notebook.

Musím se pochlubit. Z poloviny jsem si dárek nadělila sama, ale nemusela jsem ho vybírat (děkuji Ježíšku). Je to velký krok pro seberealizaci. Už mi nenaskakuje vyrážka, když si představím, že zapínám počítač. Starý notebook se načítá 5 minut. To je dlouhá doba, když Matyáš vydrží bez pozornosti cca 20 minut.

20 minut je u konce. 😁

Během dne sem dopíšu plány. Jsem totiž vizionář a dávám si roční předsevzetí. A taky sem přidám rodinnou fotografii z dílny Míši Smetanové, ať víš, jak vypadáme po 14 dnech příprav. Moc se mi líbí.

19:14

Dalších cca 15 minut než dám Matyášovi kaši, půjdu ho vykoupat a uspat. Snad stihnu sepsat cíle pro nový rok.

 • Budu ta nejlepší máma a přítelkyně! Nejprve zjistím, co to znamená.
 • Budu poklízet, objednávat, hospodařit (škoda, že to nesouvisí s hospodami).
 • Pokusím se být co nejméně nemocná.
 • Vyrazíme do Varů na KVIFF.
 • Vyplním Moje první album.

 • Přidám na blog odborné články. Počet raději neslibuji. Zajímají mě témata storytelling, HR copywriting, kariérové poradenství, pre-onboarding, sourcing, LinkedIn, budování osobní značky.
 • Přeložím články (několik) z Medium.com. Zlepším si angličtinu. 💪
 • Půjdu do práce a nabídnu se jako námezdní HR přidavač.
 • Přispěju svou tvorbou webu Financniarchitekti.cz. Slíbila jsem to a jde o copywriterskou praxi.
 • Blog si zaslouží logo.
 • Na konci roku budu mít 2 000 spojení na LinkedIn.

 • Spojím koníčky do jednoho čupr projektu. Procházky (sport), mateřství, sociální interakce (komunita), tvoření, psaní a pomáhání. Tady končí veškerá legrace. Mám vizi. Aby se dílo povedlo, je nutné více konat a méně o tom mluvit. Prozradím, že budeme na projekt minimálně dvě. Z toho mám radost úplně největší. 😊

Ano, cíle nejsou SMART. Jsou to spíš okruhy zájmu. Přáníčka. Baví mě se k nim vracet a přemýšlet o nich.

Na blogu uvítám hosty. Pokud chceš něco zveřejnit a alespoň trochu to zapadá do konceptu, napiš mi. Udělám ti WordPress účet. Před více než rokem jsem dostala přístup do backstage stránek Patrika Pilouse a díky tomu si založila vlastní blog. Ráda pošlu dobro dál.

20:26

Jdeme slavit Silvestra (koukneme na telku). 🥂

Přeji ti šťastný nový rok 2023. ♥ Hlavně, abychom byli zdraví. 🙏

6.10.2022 | 3 měsíce maminkou

V létě ze mě vytáhli to nejkrásnější miminko na světě. Říká to každá máma a každá máma má pravdu. Jenže já se chlubím i tím nejhodnějším miminkem. V noci spí, ve dne potřebuje pozornost, ale na chvíli se zabaví sám.

Matyášovi jsou 3 měsíce. Přesně na den.

🎉 Přežili jsme parné léto v bytě pod střechou.
🎉 Stali se z nás doma parťáci.

Během kojení sbírám moudra. V Sama Doma jedna paní povídala, že když na něco není čas, není to PRIORITA. A jedna paní na LinkedIn psala, že je dobré nahradit MUSÍM slovem POTŘEBUJI.

Čeká mě velký úkol. Srovnat si PRIORITY. Někde v koutku duše se skrývá přání. POTŘEBUJI si pro psaní blogu najít parťáky. Případně se propojit s jiným blogem nebo komunitou. Máš nápad? Napiš. 🙏

Přejeme ti hezký podzim 2022. 🍁😉